Perioada de valabilitate a cardului de sănătate ar urma să fie prelungită de la 5 ani, cât este în prezent, la 7 ani de la data emiterii, se arată într-un proiect de Hotărâre de Guvern postat în dezbatere publică pe site-ul Ministerului Sănătății. Guvernul vrea, în acest fel, să reducă cheltuielile aferente tipăririi a aproximativ 14.200.000 de carduri de sănătate care expiră în această perioadă, precum și cheltuielile de distribuție a cardurilor.
De asemenea, termenul de valabilitate al cardurilor naționale de sănătate emise până la data de 31 iulie 2018 va fi și el de 7 ani de la data emiterii, mai prevede proiectul Hotărârii de Guvern .
Perioada de valabilitate a cardului de sănătate va fi prelungită de la 5 la 7 ani
Publicat
: iunie 18, 2018

Citește și …
-
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0
-
-
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0
-
-
-
-
-
La mulți ani, domnule Cătălin Corbea!
Posted in: Actualitate, Dezvaluiri Comments: 0
-
-
-
Festivalul PLAY Giurgiu revine: Proiecții în aer liber, ateliere și tehnologie AI în ultimul weekend din iunie
Posted in: Actualitate Tags: PLAY Giurgiu, teatrul tudor vianuÎntre 26 și 28 iunie 2026, Giurgiu devine o scenă deschisă unde artele vizuale redefinesc spațiul public. Pentru a treia vară la rând, Festivalul PLAY activează curtea Teatrului „Tudor Vianu”, esplanada și alte puncte cheie din oraș, propunând o reconectare a comunității prin cultură, experimente tehnologice și proiecții sub cerul liber. Evenimentul a fost anticipat […]
Read More









Post your comments