Milioanele de stelişti din toată ţara au primit luni, 14 martie, o veste bună în războiul absurd pe care l-a declanşat Ministerul Apărării împotriva clubului de fotbal: OSIM a înregistrat marca FCSB, deşi juristul MApN, Florin Talpan, a formulat o contestaţie, care a fost respinsă.
În toată această poveste, rolul cel mai important l-a avut Alexandru Andrei, preşedintele OSIM, care a reuşit să facă lumină în acest caz:„Ca să se înțeleagă foarte clar. Noi discutăm aici doar despre emblemă. FCSB a înregistrat o marcă total diferită față de cea a celor de la CSA. FC Steaua București SA a pierdut drepturile exclusive pentru marcă în instanță, nu și palmaresul sau tot ce s-a mai discutat! OSIM a înregistrat marca FCSB, iar deținătorul are drepturi exclusive asupra ei și beneficiază de protecție”., este declaraţia preşedintelui OSIM Andrei Alexandru.
Un giurgiuvean îi face dreptate lui Gigi Becali
Publicat
: martie 15, 2016

Citește și …
-
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0
-
-
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0
-
-
-
-
-
La mulți ani, domnule Cătălin Corbea!
Posted in: Actualitate, Dezvaluiri Comments: 0
-
-
-
Festivalul PLAY Giurgiu revine: Proiecții în aer liber, ateliere și tehnologie AI în ultimul weekend din iunie
Posted in: Actualitate Tags: PLAY Giurgiu, teatrul tudor vianuÎntre 26 și 28 iunie 2026, Giurgiu devine o scenă deschisă unde artele vizuale redefinesc spațiul public. Pentru a treia vară la rând, Festivalul PLAY activează curtea Teatrului „Tudor Vianu”, esplanada și alte puncte cheie din oraș, propunând o reconectare a comunității prin cultură, experimente tehnologice și proiecții sub cerul liber. Evenimentul a fost anticipat […]
Read More









Post your comments