O comună din județul Giurgiu a rămas fără viceprimar. Acesta a fost pus să coordoneze desființarea magaziei de lemne de la Grădinița veche a comunei care, prin poziționarea ei, încurca finalizarea proiectului Grădinița nouă. Materialul lemnos trebuia transferat la magazia de lemne a școlii coordonatoare din centrul comunei .
Văzând magazia de lemne a Grădiniței plină cu lemne uscate, domnul viceprimar a hotărât să le împartă frățește, o remorcă plină la școala coordonatoare și o altă remorcă plină la …. propria casă, doar ce își montase încălzire centralizata cu centrală termică pe lemne cu gazeificare.
Astfel, salariații primăriei au încărcat, au transportat cu tractorul și remorca primăriei și au depozitat în magazia de lemne a Școlii coordonatoare o parte din material lemnos. A doua zi, după ce salariați primăriei au încărcat remorca cu lemne, domnul viceprimar, ca un ”șef bun„ , le-a dat liber și s-a urcat personal pe tractor și direcția ….. propria casă .
După un timp, când probele au fost arse, a ieșit la supafață întreaga tărășenie. Pus în fața unor întrebări la care nu a avut răspunsuri, viceprimarul și-a întocmit cerere de concediu sperând ca după revenirea din concediu întrebările să dispară.
Văzând că perioada de concediu a trecut și întrebările nu au dispărut, ba, dimpotrivă, s-au înmulțit, realizând gravitatea faptei sale, acesta decide să abandoneze funcția de viceprimar.
Consiliul Local constată că viceprimarul nu s-a mai prezentat să-și îndeplinească atribuțiile de foarte mult timp și că acesta a folosit funcția de viceprimar doar în interes personal( exploatarea în mod abuziv a ternurilor agricole ale primăriei, ocuparea abuzivă a domeniului public și multe altele….) .
Vom reveni cu alte amănunte despre acest caz și despre anumiți viceprimari adevărați ” lupii în blană de miel ” gata oricând să sfâșie pe cei care i-au ajutat să acceadă la o demnitate publică la care nici nu visau.
Şoapte administrative: LUPUL, PAZNIC LA OI
Publicat
: iunie 25, 2023
Related Articles

Citește și …
-
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0
-
-
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0
-
-
-
-
-
La mulți ani, domnule Cătălin Corbea!
Posted in: Actualitate, Dezvaluiri Comments: 0
-
-
-
Festivalul PLAY Giurgiu revine: Proiecții în aer liber, ateliere și tehnologie AI în ultimul weekend din iunie
Posted in: Actualitate Tags: PLAY Giurgiu, teatrul tudor vianuÎntre 26 și 28 iunie 2026, Giurgiu devine o scenă deschisă unde artele vizuale redefinesc spațiul public. Pentru a treia vară la rând, Festivalul PLAY activează curtea Teatrului „Tudor Vianu”, esplanada și alte puncte cheie din oraș, propunând o reconectare a comunității prin cultură, experimente tehnologice și proiecții sub cerul liber. Evenimentul a fost anticipat […]
Read More









Post your comments