Marţi, 11 şi miercuri, 12 august au fost zile de foc pentru PSD Giurgiu. În plină canicula, preşedintele Niculae Bădălău a decis să convoace mai mulţi primari la sediu PSD, pentru a negocia împărţirea banilor ce urmează să fie alocaţi către primarii prin Ministerul Dezvoltării.
De remarcat că au fost chemaţi doar primarii PSD şi nici aceia toţi. Unii deoarece sunt plecaţi în concediu, alţii pentru că nu mai sunt în graţiile liderului PSD şi vor primi doar sume nesemnificative.
Unele primării au primit mai mulţi bani, altele mai puţini, cert este că niciun primar nu a plecat mulţumit de la această întâlnire.
Aceşti bani sunt îndreptaţi către lucrări de apă, canal, pietruire şi asfaltări şi vor fi repartizaţi în mai multe etape. Este aceeaşi metoda folosită şi în anul electoral 2014 şi este menită de a constrânge financiar şi electoral cât mai mulţi primari până la alegerile din 2016.
Bădălău a împărţit către primarii banii de investiţii
Publicat
: august 13, 2015

Citește și …
-
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0
-
-
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0
-
-
-
-
-
La mulți ani, domnule Cătălin Corbea!
Posted in: Actualitate, Dezvaluiri Comments: 0
-
-
-
Festivalul PLAY Giurgiu revine: Proiecții în aer liber, ateliere și tehnologie AI în ultimul weekend din iunie
Posted in: Actualitate Tags: PLAY Giurgiu, teatrul tudor vianuÎntre 26 și 28 iunie 2026, Giurgiu devine o scenă deschisă unde artele vizuale redefinesc spațiul public. Pentru a treia vară la rând, Festivalul PLAY activează curtea Teatrului „Tudor Vianu”, esplanada și alte puncte cheie din oraș, propunând o reconectare a comunității prin cultură, experimente tehnologice și proiecții sub cerul liber. Evenimentul a fost anticipat […]
Read More









Post your comments