Giurgiuvenii sunt invitaţi, sâmbătă, 13 septembrie, la inaugurarea clădirii Colegiului Naţional “Ion Maiorescu”. Festivităţile vor începe de la ora 11:00 cu o slujbă de sfinţire, ceremonie urmată de dezvelirea unei plachete, discursurile oficiale şi vizita în incinta liceului.
Finalizarea acestui proiect în câteva luni, după aproape opt ani de aşteptare, şi finanţarea sa prin Programul Operaţional Regional 2007-2013, reprezintă o realizare a întregii comunităţi, acest edificiu emblematic al învăţământului românesc fiind redat tinerilor giurgiuveni care știu să facă performanță.
Având în vedere că acest eveniment este unul deosebit de important, Primarul Nicolae Barbu lansează această invitaţie tuturor giurgiuvenilor dornici să vadă acest obiectiv îndeplinit.
Invitaţie la inaugurarea Colegiului Naţional “Ion Maiorescu”
Publicat
: septembrie 11, 2014

Citește și …
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0 -
La mulți ani, domnule Cătălin Corbea!
Posted in: Actualitate, Dezvaluiri Comments: 0
-
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0 -
-
-
-
-
La mulți ani, domnule Cătălin Corbea!
Posted in: Actualitate, Dezvaluiri Comments: 0
-
-
-
Festivalul PLAY Giurgiu revine: Proiecții în aer liber, ateliere și tehnologie AI în ultimul weekend din iunie
Posted in: Actualitate Tags: PLAY Giurgiu, teatrul tudor vianuÎntre 26 și 28 iunie 2026, Giurgiu devine o scenă deschisă unde artele vizuale redefinesc spațiul public. Pentru a treia vară la rând, Festivalul PLAY activează curtea Teatrului „Tudor Vianu”, esplanada și alte puncte cheie din oraș, propunând o reconectare a comunității prin cultură, experimente tehnologice și proiecții sub cerul liber. Evenimentul a fost anticipat […]
Read More









Post your comments