Conducerea Instituției Prefectului Județului Giurgiu face un apel către toți giurgiuvenii vindecați de COVID-19 să doneze sânge și plasmă la Centrul de Transfuzie Sanguină Giurgiu, având în vedere numărul mare de bolnavi internați în spitalele suport COVID care au nevoie de acest act caritabil pentru a putea supraviețui, dar și creșterea continuă a cererii de sânge din partea Spitalului Județean de Urgență Giurgiu, necesar pentru efectuarea de intervenții chirurgicale.
Avem încredere că giurgiuvenii vor înțelege importanța donării de sânge și se vor prezenta în cadrul Centrului de Transfuzie Sanguină, pentru a reda speranța celor aflați în suferință.
Biroul de Presă al Instituției Prefectului Județul Giurgiu
Conducerea Prefecturii Giurgiu, apel la vindecaţii de COVID să doneze sânge şi plasmă
Publicat
: noiembrie 2, 2020

Citește și …
-
-
-
Protest spontan la ANAF și Trezoreria Giurgiu
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0 -
-
-
-
-
Protest spontan la ANAF și Trezoreria Giurgiu
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0 -
-
-
-
-
-
-
Primarul comunei Răsuceni, Costel Spălatu, a fost reținut pentru 24 de ore
Posted in: Actualitate, Administratie Tags: Costel Spalatu, primar comuna Rasuceni, retinutÎn urma unor audieri maraton desfășurate pe parcursul mai multor ore, procurorul de caz a emis un mandat de reținere pentru 24 de ore pe numele lui Costel Spălatu, primarul comunei Răsuceni. Măsura a fost luată în urma descinderilor efectuate în cursul zilei de astăzi la locuința primarului, la sediul Primăriei Răsuceni, precum și în […]
Read More








Post your comments