Conducerea Instituției Prefectului Județului Giurgiu face un apel către toți giurgiuvenii vindecați de COVID-19 să doneze sânge și plasmă la Centrul de Transfuzie Sanguină Giurgiu, având în vedere numărul mare de bolnavi internați în spitalele suport COVID care au nevoie de acest act caritabil pentru a putea supraviețui, dar și creșterea continuă a cererii de sânge din partea Spitalului Județean de Urgență Giurgiu, necesar pentru efectuarea de intervenții chirurgicale.
Avem încredere că giurgiuvenii vor înțelege importanța donării de sânge și se vor prezenta în cadrul Centrului de Transfuzie Sanguină, pentru a reda speranța celor aflați în suferință.
Biroul de Presă al Instituției Prefectului Județul Giurgiu
Conducerea Prefecturii Giurgiu, apel la vindecaţii de COVID să doneze sânge şi plasmă
Publicat
: noiembrie 2, 2020

Citește și …
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0 -
O promisiune pentru viitor: Capsula timpului a „ Minionilor” din Giurgiu
Posted in: Actualitate, Social Comments: 0
-
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0 -
-
-
-
-
-
Marian Mina, deputat PSD de Giurgiu: Bolojan a minţit şi continuă să mintă cu neruşinare!
Posted in: Actualitate, Politica Tags: deputat Marian Mina, PSD GiurgiuPână şi preşedintele României recunoaşte public că PNL și-a schimbat poziția față de ceea ce anunțase la consultări! De fiecare dată au făcut aşa: ba au vrut cu PSD, ba au vrut fără, ba guvern tehnocrat, ba n-au mai vrut nimic. Nu au niciun pic de respect, de consideraţie faţă de români şi s-a dovedit, […]
Read More-
ANUNT DE LICITATIE
Posted in: Actualitate, Administratie Tags: Administrația Zonei Libere Giurgiu S.A, licitatie -
-









Post your comments