” Noi suntem români” – este titlul spectacolului folcloric ce se va desfăşura miercuri, 24 octombrie, începând cu ora 18:00, la ateneul ” Nicolae Bălănescu”.
Evenimentul, organizat sub semnul Centenarului, este realizat de către binecunoscutul om de cultură giurgiuvean Ilie Clement, astfel succesul este mai mult decât garantat.
Pe scena ateneului giurgiuvean vor urca nume renumite ale folclorului românesc: Veta Biriș. Cristina Turcu Preda, Constantin Măgureanu, Elisabeta Turcu, Ruxandra Pitulice, Gelu Voicu, Leonard Petcu, Rodica Mitran, Jeni Nicolau, Iulia Mihai.
Prețul unui bilet va fi de 40 de lei, banii obţinuţi urmând să fie donaţi în scopuri umanitare.
Spectacolul este organizat cu sprijinul: Rotary Club Danubius, Consiliul Local Giurgiu şi Ansamblul Folcloric „Muntenia”.
Ilie Clement revine cu un nou spectacol de excepţie
Publicat
: septembrie 24, 2018

Citește și …
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0 -
La mulți ani, domnule Cătălin Corbea!
Posted in: Actualitate, Dezvaluiri Comments: 0
-
-
-
-
Vacanță plăcută din partea Școlii Gimnaziale Nr. 1 Izvoarele
Posted in: Actualitate, Administratie Comments: 0 -
-
-
-
-
La mulți ani, domnule Cătălin Corbea!
Posted in: Actualitate, Dezvaluiri Comments: 0
-
-
-
Festivalul PLAY Giurgiu revine: Proiecții în aer liber, ateliere și tehnologie AI în ultimul weekend din iunie
Posted in: Actualitate Tags: PLAY Giurgiu, teatrul tudor vianuÎntre 26 și 28 iunie 2026, Giurgiu devine o scenă deschisă unde artele vizuale redefinesc spațiul public. Pentru a treia vară la rând, Festivalul PLAY activează curtea Teatrului „Tudor Vianu”, esplanada și alte puncte cheie din oraș, propunând o reconectare a comunității prin cultură, experimente tehnologice și proiecții sub cerul liber. Evenimentul a fost anticipat […]
Read More









Post your comments